Erdoğan’dan ‘Yerli Ürün, Milli Yazılım’ Vurgusu İhlas Haber Ajansı

 


Wanna learn this song and need repeated? Use old feature - youtube infinite looper.
From
To
Loop

If you see only 1 row contains today's date in the table, it means we've just started tracking this channel, so please wait and come back in a few days to see full table and all graphs. We need some time to collect all necessary info.

Channel name: İhlas Haber Ajansı

Channel stats İhlas Haber Ajansı youtuber popularity:
Date Subs Views Videos
2021-04-04 896000 - 842095810 - 33235 -
Data in the table might be unsorted or outdated because of cache system, in that case please refresh this page with F5 or visit it on other device.

Subscribers

Views

Videos

Above charts might be outdated, the data contains last 10 checkpoints.

Erdoğan’dan ‘Yerli Ürün, Milli Yazılım’ Vurgusu video

Paylaş, herkes izlesin... Haberi okumak için →

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizde tasarlanabilecek, üretilebilecek, geliştirilebilecek hiçbir ürünü, yazılımı, sistemi acil durumlar haricinde dışarıdan hazır olarak almayacağız" dedi.

TBMM’de AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayi konusunda Türkiye’nin geldiği noktayı anlatarak Türkiye’de tasarlanabilecek, üretilebilecek, geliştirilebilecek hiçbir ürün, yazılım ve sistemin sistemi acil durumlar haricinde dışarıdan alınmayacağını söyledi.

"ACİL DURUMLAR HARİCİNDE DIŞARIDAN HAZIR OLARAK ALMAYACAĞIZ"

Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısının ilk defa kendi başkanlığında gerçekleştirildiğini belirten Erdoğan, bu toplantıların artık periyodik olarak yapılacağını söyledi. Toplantıda proje bedeli 9.4 milyar dolar olan 55 savunma sanayi projesinin görüşülerek karara bağlandığını kaydeden Erdoğan, "Kendi göbeğimizi kendimiz kesmediğimiz taktirde, bize verilen bir vidanın dahi yeri geldiğinde baskı, hatta şantaj malzemesine dönüştürüldüğünü gördük. Yakın dönemde Cumhurbaşkanlığı korumalarına alınacak tabancalar konusunda böyle acı bir tecrübe yaşadvertisementık. İşlerine gelmeyince bize tabanca vermeyenlerin diğer silahlar konusunda nasıl bir tavır içinde olduğunu, olabileceğini az çok tahmin edersiniz. Kritik savunma sanayi ürünlerimizin kendi imkanlarımızla üretme işine belirli bir düzeyde girmemiş olsaydık şuanda ne halde olurduk? Bunu düşünmek bile istemiyorum. Bunun için son toplantımızda şöyle bir karar vardık; ülkemizde tasarlanabilecek, üretilebilecek, geliştirilebilecek hiçbir ürünü, yazılımı, sistemi acil durumlar haricinde dışarıdan hazır olarak almayacağız. Gerekirse daha çok zaman harcayacak, hatta gerekirse daha çok para harcayacak ama mutlaka kendi tasarımlarımızı, ürünlerimizi, sistemlerimizi geliştireceğiz. Şartlarımızı kabul ederek bizimle birlikte çalışmak isteyen uluslararası savunma sanayi kuruluşları ile işbirliğine elbette varız. Ama bu işbirliği asla hazır alım şeklinde olmayacak. Tüm kritik unsurları ile bizim denetimimizde ve üretimimizde gerçekleşecek şekilde yürüyecek. Ülkemizde giderek daha güçlü hale gelen bir savunma sanayi sektörü var. Artık dünya devleri ile yarışabilecek milli kuruluşlarımızın yanında binlerce kendini bu işe adamış özel sektör firmamız gece gündüz çalışıyor. Bu sektörde ilk virajı başarı ile döndüğünüzde sonrası daha kolay, hızlı ve daha hesaplı hale geliyor" diye konuştu.

Önümüzdeki haftadan itibaren büyükşehirlerin kongrelerine başlanacağını belirten Erdoğan, "Mart ayı sonuna kadar il kongrelerimizi tamamlamayı ve ardından büyük kongre hazırlıklarına başlamayı düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"İSLAM KARŞITLIĞI, KÜLTÜREL IRKÇILIK VE YABANCI DÜŞMANLIĞINDAN DUYDUĞUMUZ ENDİŞEYİ PAPA İLE PAYLAŞTIK"

Vatikan’a yaptığı ziyaretin Türkiye’den Vatikan’a rahmetli Celal Bayar’dan bu yana 59 yıldır gerçekleştirilen ilk temas olduğunu kaydeden Erdoğan, "Vatikan’da Katolik dünyasının ruhani lideri, 1 milyar 200 milyonluk bir Katolik dünyası, buranın ruhani lideri Papa ile kapsamlı ve her iki taraf için de faydalı olduğuna inandığım bir görüşme gerçekleştirdik. İslam karşıtlığı, kültürel ırkçılık ve yabancı düşmanlığından duyduğumuz endişeyi Papa ile paylaştık. 1 milyon 200 milyon Katolik dünyası, 1 milyar 700 milyon İslam dünyası olmak üzere bunların birlikte değerlendirilmesini ve İslamafobia konusunda kendisinin takınacağı tavrın çok önemli olduğunu konuşma fırsatı bulduk. Kudüs meselesinde ortaya konan dayanışma BM Genel Kurulundaki oylamayı sarsmıştır, onun neticesinde 128 oy ile Kudüs meselesinde Amerika adeta BM Genel Kurulunda reddedilmiştir. Asılsız Ermeni iddiaları konusunda hassasiyetimizi en üst düzeyde ifade etme imkanı bulduk. Papa’nın bu meseleye oldukça makul bir yaklaşım içinde olduğunu belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

Partililerin katılımı ile renkli geçen grup toplantısında "Tayyip dede" diye bağıran çocukları yanına çağıran Erdoğan, grup toplantısı sonrasında çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

================================

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► bit.ly/IHA-Abone

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► fb.com/iha.com.tr
► twitter.com/ihacomtr
► ig.com/ihacomtr/
► plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►www.iha.com.tr/hakkimizda.html

Tags:
Haber İhlas Haber Ajansı İHA Ihlas News Agency son dakika iha youtube haberler bülten gündem siyaset asayiş spor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan’dan ‘yerli ürün milli yazılım’ vurgusu milli yazılım yerli ürün TBMM AK Parti grup toplantı Cumhurbaşkanı Erdoğan

 

See Erdoğan’dan ‘Yerli Ürün, Milli Yazılım’ Vurgusu İhlas Haber Ajansı miniclip and estimate channel revenue.

 

Comments

 


nedim sarfati

Bırak suriyeyi ! Dolar 4 lira oldu vatandaşın aç! borç içinde yüzüyoruz. Önce can sonra canan . KİMİN MAŞASISIN BİLMİYORUM AMA SURİYEDE ÇIKACAK OLAN SAVAŞIN ADI 3.DÜNYA SAVAŞI OLACAK VE TEK SEBEBİ SENSİN .

James Zack

Helal olsun, milli projelerle Türkiye'yi kimse durduramaz

koca kurt

Allahim mansur ve muzaffer etsin AMIN

murat keskin

Mümbiç tsk ve öso nun huzuru getirmesini bekliyor

Ahmet Turan Bulak /Öğr.grv.em.

Maşaallah barekallah Reis Erdoğan sağol varol berhudar ol daim muzaffer ol âmin trilyonlarca âmin

Regu Lar

Helallllll

 

Search Erdoğan’dan ‘Yerli Ürün, Milli Yazılım’ Vurgusu İhlas Haber Ajansı song statistics with sub count live checker.

 

Watch New Clips:

 

İhlas Haber Ajansı

Loop Erdoğan’dan ‘Yerli Ürün, Milli Yazılım’ Vurgusu

Channel name: İhlas Haber Ajansı

Current video: Erdoğan’dan ‘Yerli Ürün, Milli Yazılım’ Vurgusu

 

✔ CHECK ANY YT CHANNEL STATS
✔ CHANNEL SUBSCRIBERS ON CHARTS
✔ POPULARITY, DIAGRAMS AND GRAPHS
✔ ARTICLES, EXPLORATION, TOP LISTS
✔ FREE TOOL FOR LOOPING SONGS OR GUIDES
✔ DAILY NEWS FROM YOUTUBERS WORLD

Random Video