Türk Hava Kuvvetleri için Alternatif Muharebe Uçakları / BÖLÜM-1 Savunma Sanayi

 


Wanna learn this song and need repeated? Use old feature - youtube infinite looper.
From
To
Loop

If you see only 1 row contains today's date in the table, it means we've just started tracking this channel, so please wait and come back in a few days to see full table and all graphs. We need some time to collect all necessary info.

Channel name: Savunma Sanayi

Channel stats Savunma Sanayi youtuber popularity:
Date Subs Views Videos
2020-12-02 40300 - 10076588 - 333 -
Data in the table might be unsorted or outdated because of cache system, in that case please refresh this page with F5 or visit it on other device.

Subscribers

Views

Videos

Above charts might be outdated, the data contains last 10 checkpoints.

Türk Hava Kuvvetleri için Alternatif Muharebe Uçakları / BÖLÜM-1 video

kaynak: Savunmasanayist.com

Videomuzun konusu muharebe uçağı ihtiyacı durumunda Türk Hava Kuvvetleri’nin envanterine katılabilecek muharebe uçaklarının incelenmesi ve en doğru seçimin hangi uçaktan yana olduğunu açıklamak üzerine olacak. Hemen en başta şunu söyleyelim ki: bu video tamamen bilgilerimize dayanarak yapılan kişisel yorumlardır. Yani herhangi bir resmi kurumda duyduğumuz bir dedikodu veya benzeri bir şey değildir.

Çok uzun olmaması için 4 parça halinde yayınlayacağımız bu video içeriği şuan dünyada faal olarak görev yapan ve üretimi devam eden muharip jet uçakları arasından ülkemiz için alternatif olabilecek uçakları tespit edip, teknik incelemesini yapmak, politik açıdan değerlendirmelerde bulunmak ve nihayetinde Türk Hava Kuvvetleri için alternatif olabilir mi bu konuda yorum yapmak şeklinde olacaktır. Bu video serisi Belgesel tadında bir çalışma olarak 4 video halinde aynı gün içinde yayınlanacak. Böylece hem konudan sıkılmadan parça parça izleme şansınız olduğu gibi konu sararsa bir solukta tüm seriyi de izleme şansınız olacak. Kanalımız için bir ilk olan bu kısa maratona hazırsanız başlayalım.

Türk Hava Kuvvetlerinde an itibariyle 238 adet F-16 muharebe uçağı ve yaklaşık 32 adet F-4 muharebe uçağı bulunuyor. F-16 muharebe uçakları hava-hava görevlerinde ve hava-yer görevlerinde sıklıkla kullanılırken, F-4 uçakları yalnızca bombardılad maksatlı kullanılıyor. F-16 uçaklarımız birkaç eksikle de olsa çağımızın teknolojisine ayak uydurabilirken, F-4 uçaklarımız maalesef teknolojik açıdan artık miladını doldurdu. Buna karşın ülkemiz F-16 uçaklarının bir kısmını upgrade ederken, eskiyen F-4 uçakları yerine 116 adet F-35 muharebe uçağı almayı planlamaktadır. Şuana kadar bu uçakların 30 adet kesin siparişi verildi ve bu 30 siparişin 2023 yılına kadar tamamlanması planlanıyor. Bunun yanında askeri teknoloji ve bilhassa askeri havacılıkla ilgilenen herkesin malumu Türkiye’nin bir 5. Nesil muharebe uçağı geliştirme projesi bulunmaktadır. Milli Muharip Uçak projesi kapsamında geliştirilen ve TF-X olarak isimlendirilen proje sayesinde ülke semalarımızda 2030’lu yıllarla birlikte F-35 muharebe uçaklarının yanında yerli ve milli olarak üretilen TF-X’leri de uçarken göreceğiz.

Peki bu aşamada eldeki muharebe uçaklarının durumu ne olacak?
Elimizde ki en eski model F-16’lardan Block 30 ve Block 40 F-16 uçaklarımızın çeşitli güçlendirme ve modernizasyon projeleri ile birlikte 2020’li yılların ortalarına kadar idare edebileceklerini düşünebiliriz. Onlara nazaran bir miktar daha genç olan Block 50 F-16’ların ise 2020’li yılların sonlarına kadar idare edebileceklerini düşünebiliriz. Fakat en nihayetinde yine çok kapsamlı bir modernizasyon projesi uygulanmadıktan sonra ve hatta uçaklar neredeyse sıfırdan baştan yapılmadıktan sonra 2020 yılların orta ve son bölümünde mevcut etkinliklerini kaybedeceklerdir. TF-X ve F-35’lerle birlikte 2030’lu yılları rahatlıkla görebilecek elimizde ki yegane uçak, envanterimizde 29 adet yer alan F-16 Block 50+ model uçaklardır. Görüldüğü üzere 2020’li yılların özellikle orta ve son bölümlerinde, hava kuvvetlerimiz envanterinde modern muharip jet olarak yalnızca F-35 ve az bir miktar F-16 uçağının bulunacağını görüyoruz.


#f35 #f16 #tfx #savunmasanayi #tsk #haber #sondakika

Sanat,tasarım,teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Tags:
savunma sanayi türk ordusu türk hava kuvvetleri türk hava kuvvetleri envanteri tsk envanteri tsk uçakları türk hava kuvvetleri uçakları thk turaf turkish airforce f16 f22 f35 f15 eurofighter typhoon tfx tfx projesi milli muharip uçak savunma sanayi haberleri JAS-39 Gripen EF-2000 Dassault Rafale F/A-18 Hornet jf-17 thunder f-15 eagle hürjet hürkuş-c hürkuş-b jöh pöh haber sondakika aselsan roketsan tai tusaş tei bayraktar 2020 2023 tc tr

 

See Türk Hava Kuvvetleri için Alternatif Muharebe Uçakları / BÖLÜM-1 Savunma Sanayi miniclip and estimate channel revenue.

 

Comments

 


 

Search Türk Hava Kuvvetleri için Alternatif Muharebe Uçakları / BÖLÜM-1 Savunma Sanayi song statistics with sub count live checker.

 

Watch New Clips:

 

Savunma Sanayi

Loop Türk Hava Kuvvetleri için Alternatif Muharebe Uçakları / BÖLÜM-1

Channel name: Savunma Sanayi

Current video: Türk Hava Kuvvetleri için Alternatif Muharebe Uçakları / BÖLÜM-1

 

✔ CHECK ANY YT CHANNEL STATS
✔ CHANNEL SUBSCRIBERS ON CHARTS
✔ POPULARITY, DIAGRAMS AND GRAPHS
✔ ARTICLES, EXPLORATION, TOP LISTS
✔ FREE TOOL FOR LOOPING SONGS OR GUIDES
✔ DAILY NEWS FROM YOUTUBERS WORLD

Random Video